Terapia małżeńska w Bydgoszczy

Terapia małżeńska w Bydgoszczy jest dla małżonków, którzy nie potrafią konstruktywnie ze sobą rozmawiać tzn. racjonalnie, przemyślanie, wnosząc coś nowego, osiągając konkretne rezultaty. Każde małżeństwo wcześniej, czy później doświadcza kryzysu. Jeśli mąż z żoną przezwyciężą trudną sytuację, wtedy ich miłość staje się głębsza i dojrzalsza. Można by zadać pytanie: Dlaczego małżeństwa się kłócą? Ona z Wenus a on z Marsa, kosmos na ziemi 😊. Każdy zdrowy mężczyzna podziwia piękno kobiety bez wątpienia zakochuje się głównie w jej wyglądzie zewnętrznym. Przed ślubem różnica płci jest atrakcyjna.

Różowe okulary

Uaktywnia się wtedy w naszym mózgu chemia. Dochodzi do procesu nazwanego w psychologii różowe okulary. Mechanizm idealizacji odgrywa w różowych okularach główną rolę w konsekwencji on nie dostrzega jej wad a ona również jest przekonana, że spotkała szarmanckiego księcia z bajki. No i zawierają sakrament małżeństwa. Oboje w sposób wolny w obecności księdza, rodziny i zaproszonych gości patrząc w stronę Trójedynego Boga mieszkającego w tabernakulum przysięgają sobie: miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że się nie opuszczą aż do śmierci. Czas szybko mija i pierwsze poważniejsze problemy obnażają nasz egoizm. Inność kobiety lub mężczyzny zaczyna nas denerwować. Z powodu nierozwiązanych kłótni zaśmiecamy swoje serca negatywnymi emocjami, które gaszą miłość do współmałżonka.

Egoistyczne zakochanie

Oferujemy terapię małżeńską w Bydgoszczy bazując na wiedzy psychoterapeutycznej i na własnym trzynastoletnim doświadczeniu. Zdaniem ekspertów od tematyki małżeńskiej najważniejsze jest zrozumienie, że miłość to postawa woli, a nie odczuć. Pewien mężczyzna zwierzył się księdzu, że żony już nie kocha, a kocha inną kobietę. A ksiądz pyta: No ale jak pan się żenił, to pan kochał żonę, był pan zakochany? Odpowiedział: No tak. Ksiądz kontynuuje: No to co się stało? Odkochał się pan? To teraz niech pan się odkocha drugi raz i na nowo zakocha się w żonie. To, co minęło, nie mogło być miłością, bo miłość nie znika. To, co minęło, to był pana egoizm. Miłość nie pamięta złego i jest odporna na krytykę. Osoba egoistycznie zakochana będzie oczekiwała od partnera ciągłego podziwiania i adoracji.

Nauka miłości małżeńskiej

Budowanie prawdziwej miłości polega na zaakceptowaniu człowieka w pełni, takim jaki jest, choć w nim wszystko jest inne. Trzeba uczyć się reakcji współmałżonka jego reakcja jest inna niż jej reakcja na każdą sprawę. Szkoła miłości polega na uczeniu się swojej żony i na uczeniu się swojego męża. Starajmy się zrozumieć naszą drugą połowę. Nie skupiajmy się na tym, co ja czuję, tylko co w danej sytuacji czuje tamten człowiek.

Terapia małżeńska w Bydgoszczy

Terapia małżeńska w Bydgoszczy, goi rany serc małżonków.

Także drodzy małżonkowie niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce. Kłótnie w małżeństwie są rzeczą naturalną, a przezwyciężone zbliżają was do siebie. Podczas terapii psychoterapeuta pomoże, wam dostrzec korzeń problemu. Niestety wiele żon i wielu mężów obwinia swoją ukochaną płeć przeciwną o wszelkie zło w stanie małżeńskim. Doświadczenie terapeutyczne uczy, że wina za zniszczoną dobrą relację w małżeństwie jest obopólna. Wybaczenie małżonkowi i sobie jest kluczowe, dla trwania małżeństwa. Pozytywne zamknięcie traumatycznej przeszłości, daje możliwość budowania nowej relacji.

Jeśli Ci się podobało, to proszę udostępnij innym. :-)