Depresja w Bydgoszczy

Można rzec depresja w Bydgoszczy, depresja w Polsce, depresja na świecie. Niewidzialny wróg, który atakuje nas podstępnie. Niestety czas pandemii koronawirusa sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się dżumy XXI wieku.

   Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo,
i czemu jęczysz we mnie?

depresja w bydgoszczy

Prawdziwa depresja zwykle charakteryzuje się pięcioma właściwościami, wszystkie z nich są wzajemnie powiązane i oddziałują na siebie:

dominuje raczej poczucie wewnętrznej pustki i jałowości niż ogólny smutek,

zostaje zauważalnie zachwiana równowaga energii,

ogromnie zmniejsza się zwykle poczucie humoru i pojawia się użalanie się nad samym sobą,

przeważają negatywne myśli i odczucia dotyczące własnej osoby, innych i przyszłości,

pojawia się uczucie rezygnacji przejawiające się w zaniku poczucia odpowiedzialności za siebie, w braku pragnienia czegoś lepszego w życiu i w końcu – w utracie nadziei. W poważnych przypadkach psychozy zniesiona zostaje nawet zdolność postrzegania rzeczywistości.

Jeśli ktoś rozpoznaje u siebie wszystkie te właściwości i utracił nadzieję na lepsze jutro to powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Niewątpliwie będzie potrzebował fachowej pomocy medycznej.

Leczenie depresji w Bydgoszczy

Jeśli depresja ma przebieg łagodny, możemy pomóc sobie sami, bez uciekania się do leków. Osoby skłonne do depresji powinny solidnie przykładać się do dotychczasowych codziennych obowiązków i unikać przesiadywania samotnie w domu. Nikt nie jest samotną wyspą, kontakt z drugim człowiekiem napełnia nas wewnętrzną radością. Śmiech znakomicie poprawia nastrój i jest najlepszym lekarstwem na smutek. Czasami warto obejrzeć fajną komedię w gronie znajomych lub samemu. Ponadto wskazane jest również uprawianie ćwiczeń fizycznych. Uaktywniają się wówczas w organizmie pewne neuroprzekaźniki, mające działanie przeciwbólowe i poprawiające nastrój. Również ważne jest rozwijanie nowych zainteresowań, takich jak twórczość artystyczna lub taniec. Pomogą one oderwać się osobom skłonnym do depresji od monotonii codziennych, zwykłych zajęć.

Odpowiednia dieta na depresję

depresja w bydgoszczy dieta

Gdy mamy stany depresyjne dobrze jest zażywać trzy razy dziennie witaminy z grupy B i preparat magnezowy Laktomag B6. Nie lękajmy się przedawkowania magnezu, jego nadmiar usuwany jest z organizmu z masami potrawiennymi. Następnie  jemy mniejszą ilość tłuszczów i ograniczamy do minimum cukier. „Jadamy częściej ryby morskie, kilka jajek na miękko tygodniowo, wątróbki i czerwone mięsa. Przynajmniej co drugi dzień rano pijemy pół litra naturalnego kakao. Preferujemy nasiona strączkowe, takie jak groch i fasola. W sezonie spożywamy dużo rzodkiewek i zup jarzynowych z posiekaną cebulą, gotowanych na chudej wieprzowinie”.1 W zdrowym ciele zdrowy duch. Pokarm ma duży wpływ na naszą psychikę.

Hartowanie ducha – depresja w Bydgoszczy

 Należy przezwyciężać trudne dni siłą swej woli. Jednym ze sposobów wzmocnienia swojej woli jest rozpoczęcie psychoterapii. Polski filozof Tadeusz Czyżewski napisał: „Cierpienie nie jest złem lecz wzniosłością ducha, złem jest załamanie się w cierpieniu”.

Przypisy:

  1. Marzena i Tadeusz Woźniakowie, Ojca Grande przepisy na zdrowe życie część III, Gdańsk 2007  

Najlepszy psychoterapeuta w Bydgoszczy

Jaki jest najlepszy psychoterapeuta w Bydgoszczy? Ta myśl nurtuje przyszłych pacjentów w mieście nad Brdą. Komu zaufać? Kogo wybrać spośród coraz większej ilości dostępnych usług psychoterapeutycznych? Kto spełni moje oczekiwania? Psychoterapeuta z wykształceniem: psychiatrycznym, psychologicznym czy humanistycznym. Osobiście nie znam psychoterapeuty z wykształceniem z zakresu szeroko pojętych nauk ścisłych. Konkludując, wybór psychoterapeuty należy do nas. Po pierwsze, każda terapia jest dobrowolna. Można rzec, poprzez psychiczne dolegliwości wymuszona. Człowiek idzie do lekarza, ponieważ nie radzi sobie z bólem. Największy twardziel przegrywa walkę ze swoim układem nerwowym z powodu bólu. Razem z psychoterapeutą pacjent ma możliwość pracy nad swoimi ranami psychicznymi. W czasie terapii klient w dowolnym momencie może przerwać proces psychoterapeutyczny. Po drugie, rany psychiczne świadomie lub nieświadomie będą decydowały o wyborze psychoterapeuty. Kobieta poraniona w dzieciństwie przez ojca, w rezultacie pójdzie na terapię do psychoterapeutki. Na odwrót, mężczyzna poraniony przez kobietę, często rozpoczyna terapię u terapeuty.

Czytaj dalej

Koronawirus w Bydgoszczy

Początek koronawirusa w Bydgoszczy

Koronawirus w bydgoszczy, która jest niewielką części świata.

Koronawirus w Bydgoszczy sparaliżował naszą pracę psychoterapeutyczną, dlatego postanowiliśmy ją przeorganizować. Dziewiątego marca tego roku, kolega powiedział żartobliwie do mnie w pracy: „Witamy się łokciami”. Odpowiedziałem mu z uśmiechem: „Bez przesady”. Zaczęliśmy śmiać się głośno, a potem nasze dłonie spotkały się w uścisku. Podzieliliśmy się wiadomościami na temat rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, zdiagnozowanego w ten sposób przez Światową Organizację Zdrowia. Mieliśmy dobre humory i nikt z nas nie przewidywał dużego zagrożenia ze strony wirusa, który zaskoczył państwo Chińskie.

Czytaj dalej

Terapia małżeńska w Bydgoszczy

Terapia małżeńska w Bydgoszczy jest dla małżonków, którzy nie potrafią konstruktywnie ze sobą rozmawiać tzn. racjonalnie, przemyślanie, wnosząc coś nowego, osiągając konkretne rezultaty. Każde małżeństwo wcześniej, czy później doświadcza kryzysu. Jeśli mąż z żoną przezwyciężą trudną sytuację, wtedy ich miłość staje się głębsza i dojrzalsza. Można by zadać pytanie: Dlaczego małżeństwa się kłócą? Ona z Wenus a on z Marsa, kosmos na ziemi 😊. Każdy zdrowy mężczyzna podziwia piękno kobiety bez wątpienia zakochuje się głównie w jej wyglądzie zewnętrznym. Przed ślubem różnica płci jest atrakcyjna.

Czytaj dalej

Depresja jako dżuma XXI wieku

Depresja obecnie jest najczęściej występującym zaburzeniem psychicznym. Choruje na nią według badań epidemiologicznych ok.17 % populacji ogólnej. W ujęciu psychodynamicznym osoby które chorują na depresję mają niewłaściwie rozwiązaną pozycję depresyjną. Autorką pojęcia pozycji depresyjnej jest Melania Klein. Według niej człowiek chorujący na głęboką depresję nigdy pozycji depresyjnej nie opuścił. Ma on tendencję do częstego chorowania na chorobę afektywną dwubiegunową lub jednobiegunową. Ciekawe jest to, że ta pozycja depresyjna nie jest rozwiązana korzystnie lub niekorzystnie raz na zawsze. Może ona reaktywować się u każdego podczas przeżywania normalnego smutku lub żałoby.

Czytaj dalej

Terapia Bydgoszcz

Witamy na naszym Blogu Homo Viator !

Terapia Bydgoszcz

Nasz gabinet psychoterapeutyczny znajduje się w mieście Bydgoszcz.  Lekarze specjalizujący się w leczeniu psychiki człowieka to: psychiatra, psycholog, psychoterapeuta oraz terapeuta uzależnień. My świadczymy usługi psychoterapeutyczne. Podczas gdy Człowiek jest nieustannie w drodze kształtowania swojej osobowości. Wyciągamy naszą pomocną dłoń dla osób mających problemy: ze zdrowiem psychicznym (depresja, nerwica, lęk, zaburzenia osobowości, zaburzenia emocjonalne, dolegliwości psychosomatyczne), z nawiązaniem relacji z drugim człowiekiem, z pogodzeniem się ze śmiercią bliskiej osoby, z radością życia po utracie spontaniczności dziecka, z wychowaniem dzieci i młodzieży.

Psychoterapia psychodynamiczna

Przede wszystkim specjalizujemy się w nurcie terapii psychodynamicznej. Dlatego postaramy się uświadomić osobom potrzebującym ich nieświadome obszary umysłu. W związku z tym dana osoba świadoma swoich mechanizmów obronnych będzie mogła kroczyć właściwą drogą ku miłości siebie i bliźniego. Wglądu w siebie można dokonać poprzez uczestniczenie w terapii. Proponujemy w naszym gabinecie trzy formy terapii: terapia indywidualna, terapia grupowa oraz terapia małżeńska i par.

Nasza oferta – terapia Bydgoszcz

Oferujemy pomoc dla: dorosłych, młodzieży, małżeństw i par. Szerzej specyfikę form tych terapii opisujemy w naszej ofercie. Ktoś powiedział kiedyś mądrze, że zmieniając świat trzeba zacząć od siebie. Także bardzo dobrze wpisują się w strukturę naszego wnętrza stwierdzenie jeśli denerwuje cię drugi człowiek to znaczy, że problem jest w tobie.

Psychoterapia skuteczna jak lekarstwo

Nie lękaj się zadbać o siebie. Najtrudniejszy pierwszy krok czyli kontakt z wybranym psychoterapeutą. Słowa mają wielki wpływ na kształtowanie naszej świadomości. Opisaliśmy to w artykule pt:
Psychoterapia skuteczna jak lekarstwo Masz do wyboru w naszym gabinecie kobietę i mężczyznę. Jeśli masz bliższe relacje z matką to prawdopodobnie wybierzesz sesje z psychoterapeutką a jak z ojcem to z psychoterapeutą. 

Terapia Bydgoszcz jest dobra